Tady jsou Časté otázky

Co je to terakota s patinou?

Terakota je materiál — jedná se o pálenou hlínu. Patina vznikla stářím květináčů.

Proč jsou nějaké kytky v terakotě s patinou a některé v plastu?

V terakotě se snažíme prodávat všechny kytky. Výjimkou jsou ty, které potřebují opravdu hodně vlhkosti, jako jsou třeba kapradiny a Calathey, těm víc vyhovuje plast. Další výjimkou jsou velké rostliny, velký starý terakoty jsou prostě nedostatkový zboží.

Je součástí květináče i podmiska?

S těma je to stejně jako s velkýma terakotama, taky nedostatkový zboží. Budeš tedy muset zapojit kreativitu a nějaké pěkné vyrobit, obejít blešáky nebo použít něco atypického z domácnosti.

Jsou kytky přesazené?

Ano, všechny kytky přesazujeme, včetně drenáže. Hnojit tedy začni, až tak po 4 týdnech (samozřejmě ve vegetačním období).

Máte kamennou prodejnu?

To zatím nemáme. Zakoupené kytky je možné vyzvednout v CZECHDESIGN. Také kytky rozvážíme. Vždy ve čtvrtek 15–19 h. Doprava nad 1 000 Kč po Praze zdarma, jinak za 100 Kč.

Posíláte kytky poštou?

Zatím neposíláme, protože se bojíme, v jakém stavu by kytky přišly. Rozvážíme je ale my samy po Praze.

Jsou kytky v zimě zabalené, nebo jen v tašce?

Kytky vždy balíme do papíru/igelitu/bublinkové fólie, aby jim nebyla zima. Tyto materiály shromažďujeme buď z našich objednávek, dostáváme je od známých nebo našich zákazníků. Nechceme kupovat role plastů a přitěžovat přírodě.

Kupuju si totožnou kytku a květináč jako na fotce?

To bohužel. Samozřejmě vybíráme kytky, které jsou co nejvíce podobné těm na fotkách, je to ale kytka, ne plastová vařečka, tak omluvte případné odlišnosti. Co se týká květináče, tak také nenarazíte na ten stejný, protože co kus to je originál, příroda tu patinu neumí jak na páse 🙂